Nauka i szkolnictwo wyższe po Czarnku

Dr Karolina Zioło-Pużuk, przewodnicząca ZNP na naszej uczelni weźmie udział w dyskusji pt. Nauka i szkolnictwo wyższe po Czarnku organizowanej przez Radę Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Dyskusję otworzy Sławomir Broniarz, prezes ZNP

W debacie udział wezmą:

– dr Izabela Buchowicz, wiceprezes Rady Zakładowej ZNP w SGH
– dr hab. Filip Ilkowski, wiceprezes Rady Zakładowej ZNP w UW
– dr Karolina Zioło-Pużuk, prezes Zarządu Uczelnianego ZNP w UKSW

Prowadzenie:

dr inż. Janusz Szczerba, prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP

1 stycznia 2024 roku powstało Ministerstwo Nauk i Szkolnictwa Wyższego, które od pierwszego dnia mierzy się w szeregiem wyzwań. Polska nauka po rządach Zjednoczonej Prawicy znajduje się w głębokim kryzysie. Potrzeba pilnych podwyżek dla wszystkich pracowników, zmiany w kryteriach ewaluacji, zwiększenie nakładów na badania i rozwój oraz krytyczne spojrzenie na system grantowy w Polsce to wyłącznie parę kluczowych tematów dyskusji organizowanej przed Radę Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP.

📍 Dyskusja odbędzie w środę 10 stycznia o godz. 17:00 w korytarzu głównym (I piętro) Zarządu Głównego ZNP, ul. Juliana Smulikowskiego 6/8, Warszawa (wejście od Wybrzeża
Kościuszkowskiego)

Dyskusja będzie transmitowana na Facebooku: https://www.facebook.com/events/765988445360375?ref=newsfeed

Zapraszamy!