Związek Nauczycielstwa Polskiego to nowoczesna, prężnie działająca organizacja związkowa z ponad stuletnią tradycją.

Na UKSW Związek Nauczycielstwa Polskiego działa od listopada 2023.

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest organizacją o przeszło stuletniej tradycji. ZNP liczy obecnie 200 tysięcy osób zatrudnionych w szkołach i placówkach oświaty, w szkołach wyższych i instytucjach naukowych, a także w organach rządowej i samorządowej administracji oświatowej.

Bronimy godności zawodu nauczycieli, w tym nauczycieli akademickich i wszystkich pracowników oświaty oraz szkolnictwa wyższego, zatrudnionych także na stanowiskach administracyjnych.

Walczymy o odpowiednie warunki pracy oraz płacy.

Żądamy!

Godnych zarobków!

Poszanowania zawodu nauczyciela, wykładowcy i pracownika oświaty!

Dobrej publicznej edukacji dla wszystkich!

Bezpłatnego kształcenia na wszystkich poziomach edukacji!

Inicjujemy: obywatelskie projekty ustawodawcze, edukacyjne strategie i debaty, kampanie i akcje społeczne na rzecz edukacji, akcje protestacyjne w obronie jakości kształcenia oraz statusu nauczycieli i pracowników, negocjacje płacowe, projekty edukacyjne z organizacjami pozarządowymi i międzynarodowe projekty

Do naszej organizacji mogą przystępować pracownicy badawczo-dydaktyczni, pracownicy badawczy oraz pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi, więc wszyscy, którzy są pracownikami UKSW, w tym są zatrudnionymi na umowy zlecenie.

ZNP W UKSW jest częścią Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, informacje o działaniach Rady można znaleźć na stronie: https://rszwin.znp.edu.pl/.